Kroma Kutu

Kroma Kutu
1.559

Ofset kutu oluklu ondüle kağıdının kroma karton üzerine sıvama haliyle meydana gelen kutu çeşididir. Ofset kutunun diğer kutu ambalaj çeşitlerinden temel farkı üzerine birden çok rengin baskı tekniği olarak uygulanabilir olmasıdır. Örneğin bir ürüne ait fotoğraf, ofset kutunun üzerine baskı olarak uygulanabilir. Baskının yanında oluklu ondüle üzerine sıvanacak kroma kartonu istenilen kalınlıkta tercih edilebilir. Ambalaja görünüm olarak üstün bir meziyet kazandıran ofset kutu başta ayakkabı, yedek parça, gıda, otomotiv, tekstil sektörlerinde sıkça kullanılmaktadır.

Dış yüzeyde bulunan kroma karton, ofset kutuya direnç kazandıran en önemli kağıttır. Kroma kartonun 1 metrekare ağırlığı 180 gram ile 420 gram aralığında tercih edilmektedir. Ofset kutu imalatında genel olarak 230 gram kullanılmaktadır. Ofset kutunun kapanma şekline göre öncelikle kesim bıçak izi alınır. Bıçak izinden hareketle kutu üstüne yapılacak baskıların hizaları alınır ve bu çalışmanın dia filmi çıkarılır. Çıkarılan bu film sayesinde matbaa makinesinde ofset kutu kartonu üzerine renkli baskı gerçekleşir. Baskının ardından talep edilmesi halinde kartona selefon kaplama, dispersiyon lak, mat selefonlu ofset kutu yapılır. Ofset kutu imalatı esnasında, kutu üzerine yapılan baskıların hemen silinmesine karşı boyaya vernik takviye edilmektedir. Kutu kartonuna baskı işleminin ardından oluklu ondüle üzerine sıvama işlemine gelinmiştir. Birbirine tutkal sayesinde birleşen karton ve ondüle pres makinesinde bir süre tutulduktan sonra kesim bıçağında işlem görür. Kesimli ofset kutu son olarak kenar kulak yapışması ile birleştirilir. Bu haliyle ofset kutu müşteriye sevk edilmek için hazırdır.

Ofset baskılı kutu kullanıcısına her zaman avantaj sağlayan bir ambalaj çeşididir. Ofset baskılı karton kutular oldukça dayanıklı bir ambalaj olup raf ömrü uzun sürelidir. Ofset kutuda baskı kolayca eskimez, taşıma özelliğinin yanında rafta sergileme amaçlı olarak da kullanabilirsiniz. Ofset karton kutu içine koyacağınız ürünü marketlerde ve reyonlarda sergilemek için stand vazifesi de görmektedir. Sıvamalı kutu olarak isimlendirilen ofset kutu depolarda fazla yer kaplamaz. Kolayca paket haline getirilen ofset kutu ambalaj tekniği açısından çalışanı fazla yormaz.

Ürün Özellikleri
 • Kutu şekline getirilmesi kolaydır.
 • İstenilen ebatlarda üretilebilmektedir.
 • Sıvıya karşı dayanıklıdır.
 • Paket servislerde en çok tercih edilen üründür.
 • Gıda uyumluluğu vardır ve sağlıklıdır.
 • Boyut ve adet bilgisi vererek fiyat alabilirsiniz.
Ürün Görselleri
Sipariş Formu

  Whatsapp
  Şafak Yıldız
  Şafak Yıldız
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?